Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ВРП розглянула повідомлення суддів апеляційного суду міста Києва про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя

19 квітня 2019, 17:14

Вища рада правосуддя 18 квітня 2019 року розглянула повідомлення суддів апеляційного суду міста Києва Оніщука Максима Івановича, Шебуєвої Вікторії Андріївни про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк поінформував, що судді апеляційного суду міста Києва Оніщук М.І. та Шебуєва В.А. повідомили, що в їхньому провадженні перебуває справа за позовом до Міністерства охорони здоров’я України про спростування недостовірної інформації.  

Під час розгляду вказаної справи суддям Оніщуку М.І. та Шебуєвій В.А. на мобільні телефони почали надходити від невідомих осіб повідомлення, які містили інформацію про зарахування коштів на банківські рахунки суддів та наполегливі прохання вчинити певні дії під час розгляду справи.

Перевіркою, проведеною членом Вищої ради правосуддя, встановлено, що слідчим відділом Солом’янського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 4 листопада 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України, за фактом втручання в діяльність суддів апеляційного суду міста Києва.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19 липня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 КК України, за фактом втручання в діяльність суддів апеляційного суду міста Києва.

 

Прес-центр судової влади України