Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Модель Кіркпатріка в суддівській освіті

14 квітня 2025, 11:01

31 березня 2025 року в Національній школі суддів України проведено семінар-практикум "Оцінка ефективності професійної підготовки суддів з урахуванням методичних рекомендацій EJTN". Захід, у якому взяли участь директори регіональних відділень НШСУ, розробники та викладачі (тренери) навчальних курсів, координатори блоків підготовки за юрисдикціями, а також працівники НШСУ, відповідальні за проведення навчальних заходів, став одним із ключових серед цьогорічних ініціатив з модернізації суддівської освіти, передбачених Планом роботи Національної школи суддів України на 2025 рік.

Семінар-практикум був присвячений обговоренню еволюції підходів НШСУ до оцінювання ефективності навчальних заходів для суддів з урахуванням кращого досвіду закладів суддівської освіти країн Європи, а також вимог, що висуваються до України у зв’язку зі вступом до ЄС.

Ключовою темою було врахування у практиці НШСУ моделі оцінки навчання Дональда Кіркпатріка, яка сприяє механізму саморегулювання через зворотний зв’язок від різних бенефіціарів оцінювання. Ця модель передбачає не лише врахування реакцій слухачів – сподобалось проведене навчання чи ні (рівень 1), а й оцінювання обсягу здобутих знань, набутих навичок та формування ставлення (рівень 2), використання здобутих знань на робочому місці (рівень 3), а також впливу навчання на функціонування системи правосуддя загалом (рівень 4).

Учасники обговорили переваги низки інструментів для оцінки ефективності навчальних заходів, серед яких звіт координатора навчального заходу, інтервізія, план дій, фокус-групи, різноманітні анкетування та інші, а також доцільність їх застосування НШСУ у процесі підготовки та підвищення кваліфікації суддів.

За відгуками суддів-розробників та тренерів Національної школи суддів України, семінар-практикум дозволив глибше ознайомитися із досвідом закладів суддівської освіти ЄС, проаналізувати практику НШСУ та усвідомити переваги налагодженої системи оцінювання ефективності навчальних заходів.

Довідково: з Методичними рекомендаціями щодо оцінювання професійної підготовки суддів EJTN можна ознайомитися тут.

Національна школа суддів України